رشت همچنان بدون شهردار، خروج اعضا جلسه را از رسمیت انداخت

به گزارش ایپتن، عصر دوشنبه شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با محوریت انتخاب شهردار این شهر در تالار شورای شهر با حضور همه اعضا برگزار گردید.

رشت همچنان بدون شهردار، خروج اعضا جلسه را از رسمیت انداخت

در ادامه این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر رشت به برخی شایعات انتشار یافته پیرامون فضای شورا اشاره و اظهار کرد: مسائل نباید به گونه ای بیان گردد که شهروندان رشتی احساس نمایند که اعضای شورا به جای مدیریت شهری به دنبال منافع شخصی خود هستند.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه باید مباحث به صورت کارشناسانه مطرح و انعکاس یابد، اضافه نمود: رسانه ها نباید برداشت های شخصی خود را از اتفاقات دورن شورا انعکاس دهند. بیان غیرکاشناسانه و سلیقه ای مسایل سوءتفاهم هایی در سطح جامعه ایجاد می نماید.

علوی به اعزام کاروان خادمان شهرداری رشت به کربلای معلی اشاره نمود و گفت: این کاروان در ابتدای ورودی شهر کربلا مستقر شده و در آنجا نسبت به ارائه خدمت به زائران حسینی (ع) مشغول می شوند.

وی ضمن عذرخواهی از مردم شهر رشت به دلیل تأخیر دوباره در انتخاب شهردار این شهر، اعلام کرد: اینگونه نیست که اگر شهردار انتخاب نگردد کارها در مدیریت شهری معطل بماند.

رئیس شورای شهر رشت با تاکید بر اجماع نظر اعضای شورا اضافه نمود: علیرغم تمام اختلاف نظرها و سلایق انتظار داریم که همه کوشش نمایند تا وارد جوسازی ها و فضای تهمت و افترا نشویم که این به نفع مردم شهر رشت نیست.

مهاجرت معضل جدید شهر رشت

در ادامه این جلسه یکی نامزدهای تصدی شهرداری رشت با حضور در صحن شورای به بیان سوابق و برنامه خود پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر حدود 700 هزار نفر در شهر رشت ساکن هستند که در روزهای تعطیل این آمار افزایش می یابد.

جمشید رسایی اضافه نمود: پیش بینی می گردد با توجه به شرایط حاکم بر کشور موضوع مهاجرت از جمله مسائل مهم شهر رشت به واسطه افزایش حضور مهاجران در سال های آینده باشد.

رسائی بر لزوم مدیریت هزینه های شهرداری رشت تأکید کرد و گفت: ارتقای سلامت اجتماعی، ایجاد ساز و کارهایی به منظور کاهش تخلفات اداری، کاهش دعاوی حقوقی از جمله مواردی است که باید در شهرداری رشت به آن توجه گردد.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت فرهنگی و هنری شهر رشت توسط مدیران شهری بهره گیری گردد، بیان کرد: تقویت صندلی شهرداری در مناسبت های شهری موضوع مهمی است که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

رسایی ضمن انتقاد از نبود فرهنگسرا در رشت، ادامه داد: شهر رشت نسبت به شهرهای هم تراز خود در زمینه بسیاری از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی عقب مانده است.

وی با اشاره به افزایش ساخت و ساز در حواشی شهر رشت، توضیح داد: راه اندازی دفاتر تسهیل گری در محدوده های هدف رشت از اقداماتی است که می تواند در برطرف برخی از مسائل شهروندان تاثیرگذار باشد.

خروج تعدادی از اعضا، جلسه را از رسمیت انداخت

با توجه به سرانجام مهلت سرپرستی علی بهارمست به عنوان سرپرست شهرداری رشت اعضا برای مشخص سرپرست رأی گیری کردند که با 10 رأی موافق بهارمست برای دور دوم نیز به عنوان سرپرست شهرداری این شهر باقی ماند.

پس از انجام رای گیری بهراد ذاکری یکی از اعضای شورای شهر رشت خواهان زمان 10 دقیقه ای شور و مشورت پیرامون انتخاب شهردار رشت شد که بعد از سرانجام این زمان تعدادی از اعضای به صحن شورا بازنگشته و جلسه برای انتخاب شهردار از رسمیت افتاد.

این رفتار در شأن مردم رشت نیست

در ادامه عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با عذرخواهی از شهروندان به واسطه انجام آبستراکسیون و از رسمیت انداختن جلسه انتخاب شهردار رشت از سوی بعضی از اعضا، اظهار کرد: باید آرامش حاکم بر فضا را حفظ کنیم.

اسماعیل حاجی پور اضافه نمود: مردم رشت متمدن و با فرهنگ هستند و چنین رفتارهایی در شان این مردم نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 94

به "رشت همچنان بدون شهردار، خروج اعضا جلسه را از رسمیت انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشت همچنان بدون شهردار، خروج اعضا جلسه را از رسمیت انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید