رسانه مدعی قاچاق سازمان یافته مستندات خود را به قوه قضائیه بدهد

به گزارش ایپتن، معاون دادستان کل، در واکنش به ادعای یک رسانه داخلی مبنی بر فاقد صلاحیت بودن امضا کنندگان مصوبه صدور مجوز ترخیص کالا از گمرکات با منشأ ارز اشخاص، توضیحاتی ارائه داد.

رسانه مدعی قاچاق سازمان یافته مستندات خود را به قوه قضائیه بدهد

به گزارش خبرنگاران، سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور در واکنش به ادعای یک رسانه داخلی مبنی بر فاقد صلاحیت بودن امضا کنندگان مصوبه ناظر بر صدور مجوز ترخیص کالا از گمرکات با منشأ ارز اشخاص، گفت: در پی رسوب چند ماهه کالاها و مایحتاج عمومی مردم در گمرکات کشور و بیم فساد آنها به دلیل انقضای مدت و از طرفی کمبود آنها در بازار و هشدار مکرر دستگاه های نظارتی و دستور ویژه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به وزیر صمت جلسه فوق العاده ای تشکیل و با توجه به عدم ترخیص چندین میلیون تُن گندم، برنج، روغن، خوراک دام و طیور و تأثیر منفی جای خالی آنها در بازار مقرر شد، تمهیداتی اندیشیده شود تا نسبت به ترخیص سریع کالاهای اساسی که در صورت فساد خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می کند، جلوگیری شود.

وی اضافه نمود: این مصوبه شایسته تقدیر است نه سرزنش، اقتضای رسالت رسانه دفاع از حقوق مردم و عامه است، آن هم در شرایط جنگ اقتصادی که بارها در این اواخر سعی شد با حملات سایبری به سامانه بنادر در کار ترخیص مایحتاج مردم اخلال ایجاد شود.

عمرانی گفت: مگر می شود نشست و تماشا کرد، نان، روغن و برنج مردم در شرایط سخت و هوای شرجی بنادر ضایع شود؟! شما از کدام حقوق دم می زنید؟! حقوق ملّت که امروز بزرگ ترین دغدغه آن معیشت مردم است یا حقوقی که به موجب آن تحت تحریم های ظالمانه قرار گرفته ایم؟!

معاون دادستان کل شرح داد: ای کاش رسانه برای تأخیر در این مصوبه و ترک فعل، مسئولان را مؤاخذه می کرد، نه برای تصمیمات انقلابی؛ مسئولان باید خطر پذیر باشند نه عافیت طلب؛ امروز برای تولید و تأمین ارزاق و کالاهای اساسی و بهبود معیشت مردم باید اتاق عملیات شبانه روزی و اتاق جنگ با دشمن در عرصه اقتصادی تشکیل شود؛ حرف های شیک، عوام فریب و سوفسطامآب دیگر خریدار ندارد.

عمرانی اضافه نمود: شما با کدام حجت شرعی و قانونی واردکنندگان ارزاق مردم را خلافکار جلوه و بی محابا مورد تهمت قرار می دهید؟! هر اقتصاددان جز و حتی آفلاینی می داند که هر کالایی با ثبت سفارش، صدور مجوز وزارت صمت و تأیید بانک مرکزی از تخصیص ارز گرفته تا تأمین آن و مطابق مقررات صادرات و واردات اجازه ورود دارد.

معاون دادستان کل کشور گفت: در مصوبه منتشره از کدام ارز بی هویت صحبت شده که مورد اعتراض است!؟ اگر با دقت مطالعه می شد در پایانی بند 3 به رفع تعهد ارزی واردات در مقابل صادرات تصریح شده است؛ تجار و واردکنندگان ما خلافکار نیستند؛ به همان اندازه که در هر قشری، خاطی هست، این ها نیز مستثنیٰ نیستند؛ ولی بخاطر چند بی نماز درب مسجد را نمی بندند.

عمرانی در پایان گفت: امروز نهادهای نظارتی به یاری رونق و جهش تولید قیام نموده و در کنار و حامی مدیران شجاع، انقلابی و دلسوز دولتی و خصوصی می باشند و تا زمانی که اوضاع معیشت مردم به حالت عادی برشود، محکم خواهند ایستاد. در ضمنً رسانه مورد نظر برای اثبات صداقت در انتشار اخبار و ادعای خود مبنی بر اینکه افرادی با فشار، کالاهای خود را وارد و آن را به چند برابر قیمت فروخته و یا مبادرت به قاچاق سازمان یافته نموده اند، آنان را فوراً به قوه قضائیه معرفی نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1290

به "رسانه مدعی قاچاق سازمان یافته مستندات خود را به قوه قضائیه بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه مدعی قاچاق سازمان یافته مستندات خود را به قوه قضائیه بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید