ملاقات سفیر کشورمان در بانکوک با نخست وزیر تایلند

به گزارش ایپتن، محسن محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند امروز با پرایوت نخست وزیر تایلند در محل نخست وزیری این کشور ملاقات و در مورد روابط دو کشور و راه های توسعه این مناسبات بحث و گفتگو کرد.

ملاقات سفیر کشورمان در بانکوک با نخست وزیر تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران، نخست وزیر تایلند در این ملاقات روابط دو کشور را تاریخی و محبت آمیز ذکر کرد و از کوشش های اجرا شده برای گسترش این مناسبات طی 4 سال گذشته تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین میزبانی و ملاقات با رئیس جمهور اسلامی ایران در بانکوک در سال 1395 را به عنوان یک تحول عمده در روابط دو کشور ذکر کرد و از تبادل هیات های عالیرتبه بین دو کشور و از جمله سفر آقای نوبخت و همچنین خانم ابتکار به تایلند و گفتگو با مقامات تایلندی ابراز خرسندی کرد.

محسن محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تبریک انتخاب مجدد وی به نخست وزیری تایلند و همچنین تاجگذاری رامای دهم پادشاه جدید تایلند، نسبت به تحرکات و اقدامات اجرا شده طی 4 سال گذشته در جهت مناسبات دو کشور ابراز خرسندی نمود و از همکاری دولت و مقامات عالیرتبه این کشور در این زمینه تشکر و قدردانی کرد.

وی سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به بانکوک را یک نقطه عطف در روابط دو جانبه با تایلند ذکر کرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با تایلند در همه ابعاد سیاسی و مالی را مورد تاکید قرار داد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تحریم های ظالمانه و غیر قانونی آمریکا علیه جمهوری اسلامی را اقدامی در جهت نفی چند جانبه گرایی و خلاف حقوق بین الملل بیان نمود و ضرورت مخالفت همه کشورها با این گونه اقدامات یکجانبه و غیر مشروع را مورد تاکید قرار داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 609

به "ملاقات سفیر کشورمان در بانکوک با نخست وزیر تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات سفیر کشورمان در بانکوک با نخست وزیر تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید