جان کری خواستار حل و فصل اختلافات دریایی شرق آسیا از طریق مذاکره شد

به گزارش ایپتن، خبرنگاران: وزیر خارجه آمریکا از رهبران چین و سایر کشورهای جنوب شرق آسیا خواست تا اختلافات دریایی و مرزی خود در دریای جنوب چین را از طریق مذاکره و گفتگو حل و فصل کنند.

جان کری خواستار حل و فصل اختلافات دریایی شرق آسیا از طریق مذاکره شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ جان کری وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه برای شرکت در نشست رهبران شرق آسیا و مذاکره با رهبران سیاسی کشورهای جنوب شرق آسیا وارد برونئی شده است. نخست وزیر چین نیز قرار است در این نشست شرکت داشته باشد.

مقام های چینی تمایل چندانی برای مصاحبه و مذاکره در خصوص اختلافات دریایی و مرزی خود با سایر کشورهای شرق آسیا در چنین نشستی ندارند ولی آمریکا از دو طرف خواسته است تا اختلافات خود را از طریق مصاحبه و مذاکره در این نشست حل و فصل کنند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته سفر 4 روزه خود به آسیا با هدف شرکت در این نشست را به علت بحران تعطیلی دولت این کشور لغو کرد و جان کری به جای اوباما در این نشست شرکت کرده است.

چین ضمن مخالفت با طرح این مساله در نشست رهبران آسه آن ترجیح می دهد تا اختلافات مرزی خود با کشورهای جنوب شرق آسیا را به صورت جداگانه با هر کشور حل و فصل کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 480

به "جان کری خواستار حل و فصل اختلافات دریایی شرق آسیا از طریق مذاکره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان کری خواستار حل و فصل اختلافات دریایی شرق آسیا از طریق مذاکره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید