تکلیف سازمان مالیاتی برای ارسال اطلاعات به وزارت راه برای ایجاد سامانه ملی املاک

به گزارش ایپتن، بر اساس مصوبه هیات وزیران، سازمان امور مالیاتی موظف شد اطلاعات مودیان را برای ایجاد سامانه ملی املاک در اختیار وزارت راه قرار دهد.

تکلیف سازمان مالیاتی برای ارسال اطلاعات به وزارت راه برای ایجاد سامانه ملی املاک

به گزارش گروه اقتصادی ایپتن، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با ابلاغ مصوبه هیات وزیران اعلام کرد: سازمان امور اقتصادیاتی موظف است اطلاعات هویتی عملکردی مودیان اقتصادیاتی را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد.

در این نامه مورخ 26 خرداد ماه آمده است: هیئت وزیران در جلسه 1399/3/21 به پیشنهاد شماره 132767/100/02 مورخ 1398/9/11 وزارت راه و شهرسازی و به استناد تبصره (4) ماده (169) مکرر قانون اقتصادیات های مستقیم - مصوب 1366 - و اصلاحات بعدی آن تصویب کرد: سازمان امور اقتصادیاتی کشور موظف است اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور را با رعایت طبقه بندی مربوط از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات هویتی عملکردی و دارایی مودیان اقتصادیاتی موضوع ماده (169) مکرر قانون اقتصادیات های مستقیم - مصوب 1366 - و اصلاحات بعدی آن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد.

گفتنی است در تبصره 4 ماده 169 مکرر قانون اقتصادیات های مستقیم آمده است: دستگاه های اجرایی که مطابق قانون نیاز به این اطلاعات دارند، مجازند با تصویب هیات وزیران و حفظ طبقه بندی مربوط از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات موضوع ماده در حد نیاز استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1063

به "تکلیف سازمان مالیاتی برای ارسال اطلاعات به وزارت راه برای ایجاد سامانه ملی املاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف سازمان مالیاتی برای ارسال اطلاعات به وزارت راه برای ایجاد سامانه ملی املاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید