تغییر رنگ لب می تواند نشانه کووید-19 باشد؟

به گزارش ایپتن، متخصصان انگلیسی معتقدند که تغییر رنگ لب ها نیز می تواند نشانه دیگری از خطر ابتلا به بیماری کووید-19 باشد.

تغییر رنگ لب می تواند نشانه کووید-19 باشد؟

به گزارش ایسنا، کروناویروس عامل عفونتی بسیار مسری و در عین حال کشنده است که در میان عموم مردم به سرعت شیوع پیدا کرده و تا به امروز میلیون ها نفر در جهان به آن آلوده شده اند. درحالیکه تب و سرفه خشک از شایع ترین علائم بیماری کووید-19 ناشی از کروناویروس به حساب می آید به تازگی گروهی از متخصصان در انگلیس می گویند که تغییر رنگ لب ها و کبود شدن آن ها نیز می تواند از دیگر نشانه ابتلا به این بیماری باشد.

در این ادعا مطرح شده در صورتیکه رنگ لب بدون هیچ دلیلی تغییر پیدا کند احتمال ابتلای فرد به بیماری کووید-19 وجود دارد که احتمالا می تواند به دلیل کمبود اکسیژن باشد.

موارد ابتلا به کووید-19 در انگلیس رو به افزایش است و دولت از مردم درخواست کرده تا از خانه خارج نشوند و به توقف همه گیری این بیماری کمک کنند.

شایع ترین نشانه کروناویروس تب بالا و سرفه های مداوم است، اما در صورتیکه لب ها به رنگ آبی درآید هم ممکن است فرد در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید-19 باشد.

آبی شدن رنگ لب ها نشانه هشداردهنده ذات الریه و یکی از پیامد های ابتلا به بیماری کووید-19 است. ذات الریه بیماری مهلکی است که موجب ورم ریه ها می شود. تنها تعداد محدودی از بیماران آلوده به کروناویروس به ذات الریه دچار می شوند.

به گزارش روزنامه اکسپرس، سسیتم سلامت همگانی انگلیس (NHS) تاکید کرده است که در صورت تغییر رنگ لب ها لازم است بیمار به بیمارستان مراجعه کند. این تغییر رنگ لب ها میتواند نشانه نبود اکسیژن کافی در بدن باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 957

به "تغییر رنگ لب می تواند نشانه کووید-19 باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رنگ لب می تواند نشانه کووید-19 باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید