تحویل انبوه 3 پهپاد شناسایی و رزمی به نیروی هوایی و پدافند ارتش با دستور وزیر دفاع

به گزارش ایپتن، امیر حاتمی گفت: سه هواپیمای بدون سرنشین کرار، ابابیل 3 و هواپیمای چند منظوره جت به صورت انبوه به نیروی پدافند و هوایی ارتش تقدیم خواهد شد.

تحویل انبوه 3 پهپاد شناسایی و رزمی به نیروی هوایی و پدافند ارتش با دستور وزیر دفاع

به گزارش گروه سیاسی ایپتن، امیر حاتمی وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی انبوه هواپیما های بدون سرنشین رزمی به ارتش گفت: تعدادی پهپاد را آماده کرده ایم که به نیروی پدافند و نیروی هوایی ارتش تقدیم خواهد شد.

امیر حاتمی ادامه داد: این محصولات با توان داخلی صنایع دفاعی، دانشگاه های کشور و شرکت های دانش بنیان تهیه شده که داری ویژگی منحصر به فردی است.

وی گفت: سه محصول امروز آماده شده که ویژگی های کلی آن را بیان می کنیم و جزئیات و توان عملیاتی آن ها را فرماندهان نیرو ها شرح خواهند داد.

وزیر دفاع اضافه کرد: این محصولات بخش مهمی از مأموریت های نیرو های پدافند و نیروی هوایی را پوشش خواهند داد و می توانند به عنوان هواپیمای هدف برای پدافند و همچنین برای مأموریت فریب در شبکه پدافندی دشمن مورد استفاده قرار بگیرند.

امیر حاتمی بیان نمود: همچنین پهپاد هایی که امروز به نیروی هوایی تقدیم می شود، می توانند به عنوان یک هواپیمای شناسایی در فاصله قابل توجه تحرکات دشمن را در اطراف مرز های جمهوری اسلامی مورد رصد قرار دهند.

وی شرح داد: با توجه به تجهیز انواع بمب و موشک، این پهپاد ها می توانند در مأموریت رزمی استفاده شوند.

وزیر دفاع با اشاره به ارتفاع خوب پروازی این پهپادها، اضافه کرد: این پهپاد ها در ارتفاع 40 تا 45 هزار پا پرواز خواهند کرد که ارتفاع خوبی است و همچنین این پهپاد ها دارای برد خوبی نیز هستند.

امیر حاتمی شرح داد: هواپیمای کرار، هواپیمای ابابیل 3 و هواپیمای چند منظوره جت می توانند در شعاع هزار و پانصد کیلومتر مأموریت انجام دهند و کمک خواهند کرد که ایران امن تری داشته باشیم و مأموریت های دفاع از فضای کشور را با قوت انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 خرداد 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 967

به "تحویل انبوه 3 پهپاد شناسایی و رزمی به نیروی هوایی و پدافند ارتش با دستور وزیر دفاع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل انبوه 3 پهپاد شناسایی و رزمی به نیروی هوایی و پدافند ارتش با دستور وزیر دفاع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید