ویزای کانادا: تحصیل دانشجویان سنگالی و مراکشی در کانادا راحت تر شد

به گزارش ایپتن، کانادا به تازگی اعلام نموده است که جهت جدیدی برای دانشجویان اهل سنگال و مراکش طراحی شده که به آنها یاری می نماید راحت تر ویزای تحصیلی گرفته و در کانادا تحصیل نمایند. این جهت که Student Direct Stream نام دارد به دانشجویان واجد شرایط اجازه می دهد درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه نمایند. فرایند رسیدگی به بیشتر درخواست ها از این طریق 20 روز است. البته ممکن است از این هم قدری فراتر رود.

ویزای کانادا: تحصیل دانشجویان سنگالی و مراکشی در کانادا راحت تر شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

بعضی از کشورها نظیر پاکستان، هند، چین، فیلیپین و ویتنام در فهرست این جهت هستند که دانشجویان آن کشورها می توانند به این جهت مهاجرت تحصیلی دسترسی داشته باشند و از 9 سپتامبر 2019 هم سنگال و مراکش به فهرست کشورهای واجد شرایط این جهت افزوده خواهند شد.

قرار دادن سنگال و مراکش در این فهرست، عملا از استراتژی دولت فدرال برای جذب فرانسه زبانان حمایت می نماید؛ به موجب این استراتژی فرانسه زبانان جوان برای تحصیل در کانادا جذب خواهند شد. بعلاوه، قرار بود که بین سال جاری تا 2024 از کشورهای متنوعی دانشجو و مهاجر جذب گردد که با این کار هم این هدف تحقق می یابد.

احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا گفته است موسسات و آموزشی کانادا که کیفیت بالا دارند و محیط آنها هم سرشار از تنوع قومی و فرهنگی است و هم فرصت های بسیاری که در برابر کار یا اخذ اقامت دائم دانشجویان پس از فراغت از تحصیل وجود دارد، باعث شده که کانادا گزینه اصلی بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا باشد.

گفتنی است جهت Student Direct Stream یا به اختصار SDS در سال 2018 افتتاح شد یعنی همان سالی که 54000 دانشجو که فارغ التحصیل شده بودند اقامت دائم گرفتند. گفتنی است که دانشجویان خارجی موقعیت خوبی برای اکسپرس انتری دارند. اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد.

بد نیست بدانید داشتن نمره بالا در زبان انگلیسی یا فرانسه می تواند به افزایش امتیاز متقاضی در سیستم جامع رتبه بندی بیفزاید. دانشجویانی هم که مهارت های زبان فرانسه دارند هم امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی کسب می نمایند. البته سابقه تحصیل یا کار دارای مهارت در کانادا هم امتیاز محسوب می گردد و می تواند دانشجویان خارجی را در موقعیت خوبی برای دریافت اقامت دائم به وسیله اکسپرس نتری فرار دهد.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1773

به "ویزای کانادا: تحصیل دانشجویان سنگالی و مراکشی در کانادا راحت تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: تحصیل دانشجویان سنگالی و مراکشی در کانادا راحت تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید