به آمریکا پایگاه نظامی بدهیم هدف حمله تروریست ها قرار می گیریم

به گزارش ایپتن، نخست وزیر پاکستان گفت: اسلام آباد آماده است در فرایند صلح افغانستان با آمریکا همکاری کند اما اجازه نمی دهد پایگاه های نظامی ایالات متحده در خاک این کشور باشد.

به آمریکا پایگاه نظامی بدهیم هدف حمله تروریست ها قرار می گیریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس؛ عمران خان نخست وزیر پاکستان گفت: اسلام آباد آماده است در فرایند صلح افغانستان با آمریکا همکاری کند، اما اجازه نمی دهد پایگاه های نظامی ایالات متحده در خاک این کشور باشد.

وی افزود: ما به راحتی نمی توانیم از پس این هزینه برآییم. قبلاً هم هزینه های بسیار سنگینی را پرداخت کرده ایم.

نخست وزیر پاکستان افزود: اگر قرار باشد پاکستان با میزبانی پایگاه های ایالات متحده موافقت کند و از آنجا افغانستان بمباران شود و جنگ داخلی در این کشور به وجود آید، پاکستان دوباره برای انتقام جویی از طریق تروریست ها هدف قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، اگر ایالات متحده با قوی ترین ماشین نظامی در تاریخ نتواند پس از 20 سال در جنگ افغانستان پیروز شود چگونه آمریکا این کار را از پایگاه های کشور ما انجام می دهد؟

خان یادآور شد: پاکستان پیش از این با انتخاب بین احزاب متخاصم افغانستان اشتباه کرد، اما اکنون اسلام آباد هیچ گزینه مورد علاقه ای بین احزاب درگیر ندارد و با هر دولتی که از اعتماد مردم افغانستان برخوردار باشد همکاری خواهد کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1695

به "به آمریکا پایگاه نظامی بدهیم هدف حمله تروریست ها قرار می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به آمریکا پایگاه نظامی بدهیم هدف حمله تروریست ها قرار می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید