برون سپاری بخشی از هزینه های ادارات به سمن ها، وقوع حوادث به مدیران تصمیم ساز برمیگردد

به گزارش ایپتن، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: باید در گام دوم انقلاب و در راستای توسعه و مدیریت بهتر بخشی از هزینه های ادارات را برون سپاری در اختیار سمن ها قرار دهیم.

برون سپاری بخشی از هزینه های ادارات به سمن ها، وقوع حوادث به مدیران تصمیم ساز برمیگردد

دارا کریمی نژاد در نشست مشورتی با سازمان های مردم نهاد از تشکل های مردم نهاد به عنوان بازوان کمک به توسعه هر شهرستانی نام برد و اظهار کرد: جامعه ای نشان توسعه یافتگی دارد که احزاب، تشکل ها و رسانه های آن آزاد باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت برخی ادارات شهرستان از ادارات کل آن مجموعه نمود بهتری دارد گفت: متاسفانه در چند سال اخیر نگاه شکوه به بلادشاپور کمرنگ شده و شاید همین مسئله باعث مهاجرت افراد شد.

وی 50 درصد مسائل موجود را مربوط به مدیران تصمیم گیرنده عنوان و اعلام کرد: از بس مسئولان وعده می دهند و چهار سال آنها تمام می شود و مردم شاهد وعده های بر جا مانده و پروژه های به انتها نرسیده هستند.

کریمی نژاد با بیان اینکه سمن ها بین مردم هستند و مسائل سیاسی کمتر در آن ها تاثیر دارد، اظهار کرد: باید در گام دوم انقلاب و در راستای توسعه و مدیریت بهتر، بخشی از هزینه ها را برون سپاری در اختیار سمن ها قرار دهیم.

وی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه شورا و شهرداری که معاونت فرهنگی نداشته باشد عقیم است، گفت: البته این شورا هماهنگی های خوبی با هم دارند و من به شهردار جدید دهدشت امیدوار هستم و ان شالله توجه به تشکل های مردم نهاد هم داشته باشد.

کریمی نژاد آسیب های اجتماعی دیشموک را نگران کننده عنوان و اضافه کرد: گاهی میگوییم رسانه ها نباید مسائل را انتشار دهند در صورتی همین افرادی این حرف بیان میکنند همان مسئله را بولد میکنند، لذا نباید رسانه را متهم کرد مشکل به تصمیم سازی مدیران برمیشود که چرا اینهمه غافل بودند تا این اتفاقات رخ دهد.

فرماندار کهگیلویه راه اندازی کلینیک روانشناسی مشاوره و توانمندی زنان دیشموک را از کارهای کمک به کاهش آسیب ها در این منطقه نام برد و اعلام کرد: به زودی شاهد فرایند آموزشی خوبی در دیشموک خواهیم بود.

وی با توجه به ترک تحصیل برخی دانش آموزان در دیشموک، راه اندازی یک سازمان مردم نهاد دیگر در حوزه بچه ها بازمانده از تحصیل را از ضروریات اعلام کرد.

به گزارش خبرنگاران، در این نشست تعدادی از نماینده و مسئولان سمن ها به بیان مسائل این تشکل ها پرداختند که عدم همکاری ادارات با سمن ها مهم ترین دغدغه آن ها بود.

شهریار جمالی نماینده تشکل های مردم نهاد، توزیع بیش از 514 بسته معیشتی بین نیازمندان، توزیع 7هزار ماسک،

توزیع 150 گان حفاظتی، توزیع 515 کتاب، توزیع 12 هزار لیتر آب ژاول به منظور ضدعفونی معابر و توزیع 140 بسته بهداشتی بین نیازمندان را از جمله فعالیت های سمن ها در ایام کرونا اعلام کرد.

وی با بیان اینکه قرار بود در دوسال گذشته اعتباری به تشکل ها داده شود اما از طرف استانداری لغو شد، خواستار توجه فرماندار کهگیلویه در این راستا شد.

جمالی همچنین خواستار تشکیل خانه تشکل ها در شهرستان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1510

به "برون سپاری بخشی از هزینه های ادارات به سمن ها، وقوع حوادث به مدیران تصمیم ساز برمیگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برون سپاری بخشی از هزینه های ادارات به سمن ها، وقوع حوادث به مدیران تصمیم ساز برمیگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید