بحران ویروس کرونا در حال ذوب کردن یخ روابط کانادا و چین است

به گزارش ایپتن، واکنش کانادا در خصوص شیوع ویروس کرونا شامل بعضی نشانه های آشکار برای نزدیک تر شدن به کشور کانون ویروس یعنی چین است.

بحران ویروس کرونا در حال ذوب کردن یخ روابط کانادا و چین است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای کانادا با دعوت نامه هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

بسیاری از رسانه های دولتی چین، بیانیه های رسمی دولت ها را انعکاس می دهند که همگی حاکی از فرایند گرم شدن روابط کانادا و چین است. رابطه ای که از زمان دستگیری منگ وانژو، مدیر اقتصادی هواوی در ونکوور در سال 2018 بسیار پر تنش بوده است.

روز آدینه، وانگ یی وزیر امور خارجه چین از پاسخ کانادا به درخواست چین برای تجهیزات پزشکی از قبیل ماسک صورت و وسایل محافظتی تقدیر کرد. وانگ به همتای کانادایی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: از طرف مردم چین ، ما قدردانی می کنیم. ممنونم. این یک رابطه خاص است.

سخنان وی نشانه تغییر چشمگیر مواضع حزب حاکم چین نسبت به مواضع پیشین است و نشان می دهد روابط دوجانبه دو کشور نسبت به 14 ماه اخیر کاملا تغییر نموده است. منابع دولتی چین به سی بی سی گفتند که که پیگیری دیپلماسی بهداشت عمومی توسط کانادا باعث شده است اوضاع جدیدی از دیپلماسی با چین نیز آغاز گردد. هم اکنون نیز روابط با چین بهتر از سال 2018 بوده است.

به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا منجر به ذوب شدن ناگهانی یخ های روابط دو کشور گردد. کانادا برای اعزام هواپیما به شهر چینی ووهان برای جمع آوری کانادایی ها به تأیید چین احتیاج داشت. در همین حال ، چین برای مقابله با شیوع ویروس در این کشور به یاری جامعه جهانی احتیاج داشت.

امور جهانی کانادا اظهار داشت که این ماه حدود 16 تن تجهیزات محافظ شخصی را به چین منتقل نموده است، از جمله لباس، سپر صورت، ماسک، عینک و دستکش. اوتاوا همچنین موافقت کرد که 2 میلیون دلار برای سازمان بهداشت جهانی یاری هزینه در نظر بگیرد و به کشورهای آسیب پذیر یاری کند تا برای شیوع احتاقتصادی کرونا آماده شوند.

بروس آیلوارد، اپیدمیولوژیست مشهور کانادایی، اخیراً راهی کشور چین شد تا تیمی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت را به منظور مطالعه منشأ ویروس و شدت این بیماری راهنمایی کند. بر همین اساس است که منابع گفتند که این یاری فرصتهای جدیدی را برای اتاوا برای آغاز ترمیم روابط خود با چین ایجاد نموده است.

بیش از 2.3 میلیون نفر صفحه سفارت کانادا در چین را دنبال می نمایند. در یک پست گسترده از سفارت طی این ماه، عکسی از یاری های کانادایی ها به سمت ووهان نشان داده شد. البته فراموش نکنیم که ایالات متحده، استرالیا و بعضی از کشورهای اروپایی کنترل سخت مرزی را در پیش گرفته اند و ممنوعیت ورود خارجیانی که طی 14 روز گذشته به چین سفر نموده اند را ممنوع اعلام نموده است. کانادا می گوید رویکرد این کشور مطابق با دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی در رابطه با محدودیت های نامناسب در سفر و تجارت است.

اما به طور کلی شهفرایندان چینی اقدامات کانادا را ستودند و گفته اند که دوستی چین و کانادا برای همواره ادامه دارد! کوشش های اخیر کانادا همچنین عناوین درخشان را در رسانه های دولتی و حتی در پکن توجهات را به خود جلب نموده است.

منبع: خبر فوری
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1002

به "بحران ویروس کرونا در حال ذوب کردن یخ روابط کانادا و چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران ویروس کرونا در حال ذوب کردن یخ روابط کانادا و چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید