با تزریق پروژه های پیمانکاری و اجرای طرح تحول دیجیتال حامی بخش خصوصی هستیم

به گزارش ایپتن، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در نشست چندساعته مشترک شرکت فولاد مبارکه و شرکای تجاری کسب و کار (پیمانکاران توسعه) خاطرنشان کرد شرکت فولاد مبارکه با تزریق پروژه های پیمانکاری و اجرای ویژه طرح تحول دیجیتال در بخش پروژه های توسعه ای حامی بخش خصوصی است.

با تزریق پروژه های پیمانکاری و اجرای طرح تحول دیجیتال حامی بخش خصوصی هستیم

به گزارش ایراسین، نشست مشترک شرکت فولاد مبارکه و شرکای تجاری کسب و کار (پیمانکاران توسعه)، صبح روز شنبه، 21 خردادماه، در سالن اجتماعات دفتر شرکت فولاد مبارکه با حضور حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل و بعضی دیگر از معاونان و مدیران این شرکت برگزار گردید و در این نشست چندساعته پیمانکاران توسعه این شرکت به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

تقویت بازوهای پیمانکاری برای توسعه توانمندی فولاد مبارکه

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، با استقبال از برگزاری نشست مشترک شرکت فولاد مبارکه و شرکای تجاری کسب و کار (پیمانکاران توسعه) اظهار کرد: دولت هایی پیروز هستند که در راستای تقویت بخش خصوصی برآیندو به واسطه توانمندی بخش خصوصی بتوانند تحول بزرگی در صنایع حاصل کنند. بر همین اساس نیز فولادمبارکه بر آن است تا با تقویت بازوهای پیمانکاری خود در شاخه توسعه بتواند از توانمندی شرکت های برتر در این حوزه استفاده نماید.

تعامل برد-برد فولاد مبارکه با بخش خصوصی

وی از گفتگوی شفاف بین شرکای تجاری کسب و کار با شرکت فولادمبارکه استقبال کرد، گفت: نگاه به بخش خصوصی تا به امروز در کشور به خوبی نبوده است؛ چرا که دولت باید در رفاه عمومی جامعه از قبیل آموزش و درمان و حمل ونقل ورود کند و بخش های دیگر در اختیار بخش خصوصی باشد؛ این نگاه در راس شرکت فولادمبارکه هدف گذاری شده است چراکه تعامل با بخش خصوصی باید به صورت برد-برد باشد و هر دو طرف به منافع مشترک پایبند بوده تا در این راه ، ضمن اعتماد کامل به همدیگر، به تقویت هر دو مجموعه بیانجامد.

تشکیل کمیته مشترک مدیران فولاد مبارکه و کنندگان پیمانکاران

وی سیستماتیک بودن شرکت فولاد مبارکه را با مزیت به نتیجه رسیدن اقدامات و نقص افزایش ایستگاه های تصمیم گیری تبیین کرد و گفت: وظیفه داریم در تعامل دو طرفه مسائل سیستم های موجود را نیز مرتفع نموده و بهبود مستمر را در تمامی مراحل کاری خود در نظر بگیریم؛ احتیاج است کمیته مشترکی از مدیران فولاد مبارکه و کنندگان پیمانکاران تشکیل و به طور فصلی جلساتی برگزار شود تا آنچه که موجب می شود اجرای پروژه های توسعه شرکت را با کندی همراه سازد شناسایی شده و راه چاره رفع موانع پیش بینی و به اجرا در آید.

استقبال از نقد سازنده و کارشناسانه متخصصان

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه به تشکیل کمیته رفع اشکال در مورد آنالیز گزارش ضرر و زیان اقتصادی و زمانی پیمانکاران اشاره نمود و گفت: در راستای تحقق شعار سال و مانع زدایی، از نقد سازنده و کارشناسانه متخصصان استقبال می کنیم و از تمامی پیمانکاران پروژه ها تقاضا داریم همکاران و تیم فولادمبارکه را در نیل به این هدف کمک کنند.

چابکی و چالاکی در اجرای پروژه ها

وی شکل گیری پیمانکاری سه شیفته مشابه کشورهای خارجی را درخواست کرد و گفت: احتیاج است که در شرکت های پیمانکاری شرایطی ایجاد شود که مجریان پروژه به صورت سه شیفت زمانی کار کنند تا هم پروژه ها زودتر به اتمام برسد و هم چابکی و چالاکی را ببینیم.حتما با این نگاه ویژه از سوی پیمانکاران شرایط تحویل پروژه ها به کارفرما نیز تسهیل تر میشود.

اجرای پروژه ملی انتقال نفت گوره-جاسک با اتکا به توان بخش خصوصی

عظیمیان از بهره برداری ابرپروژه انتقال نفت گوره-جاسک در آینده نزدیک با تامین تختال های API مورد احتیاج این خط توسط این شرکت اطلاع داد و گفت: همانگونه که همگان اطلاع دارید این حرکت در رفع مانع زدایی فراوری با تامین تختال در فولادمبارکه شروع شد و در کنار آن دیگر صنایع به حرکت درآمدند و در حقیقت از یک پروژه ملی توانستیم بهره های متعدد و وافی ببریم و این میسر نبود مگر با اتکا به توان بخش خصوصی و در ادامه همین راه امیدواریم به زودی پروژه های پیمانکاری 200 هزار میلیارد تومانی را که برای گروه فولادمبارکه برنامه ریزی نموده ایم به نتیجه برسد و با رفع موانع پیش پای پروژه نورد گرم 2 بعد از ماه ها انتظار شاهد به انتها رسیدن این ابرپروژه نیز باشیم.

حل مسائل با عملیاتی شدن طرح تحول دیجیتال

وی به طرح تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکه هم اشاره نمود و توضیح داد: این طرح که از مردادماه سال گذشته در شرکت فولادمبارکه اجرایی شده است درصدد است تا این شرکت را به جمع شرکت های عضو باشگاه فانوس دریایی راهی کند و بسکمک از مسائل مطرح شده با عملیاتی شدن این طرح رفع می شود.

همفزایی و همگرایی پیمانکاران با تشکیل یک کانال ارتباطی

وی در انتها باز هم بر هم افزایی بخش خصوصی تاکید نمود و گفت: پیشنهاد می کنم صورت جلسه و توضیح موضوعاتی که دراین جلسه طرح شد برای همه پیمانکاران ارسال شود و کانال ارتباطی مشخصی در راستای همگرایی این بخش با شرکت فولاد مبارکه ایجاد شود

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1676

به "با تزریق پروژه های پیمانکاری و اجرای طرح تحول دیجیتال حامی بخش خصوصی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تزریق پروژه های پیمانکاری و اجرای طرح تحول دیجیتال حامی بخش خصوصی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید