ویزای کانادا: اول جولای؛ کانادا محدودیت های سفر را بر خواهد داشت؟

به گزارش ایپتن، اینکه آیا کانادا مطابق با وعده داده شده، به محض ورود به روز اول جولای محدودیت های سفر را بر خواهد داشت یا خیر پرسشی است که بسیاری از علاقه مندان به کانادا و وکلای مهاجرت در سر دارند. پاسخ این پرسش ساده است: کسی نمی داند چه خواهد شد. در عین حال اما با توجه به اقداماتی که دولت فدرال اخیرا انجام داده و هم شیب منحنی همه گیری کرونا در کانادا برداشته شدن محدودیت ها در روز اول جولای احتمال دارد. در زیر به بعضی از عوامل که ممکن است در تصمیم کانادا نقش داشته باشند خواهیم پرداخت.

ویزای کانادا: اول جولای؛ کانادا محدودیت های سفر را بر خواهد داشت؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

چرا کانادا ممکن است محدودیت ها را بر دارد

اگر دولت فدرال کانادا احساس کند که بر داشته شدن محدودیت ها برای ایمنی کانادایی ها مسئله ای ایجاد نخواهد نمود طبیعتا در بر داشته شدن محدودیت ها تردیدی نخواهد داشت. دولت فدرال به دقت موارد ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در سراسر دنیا را رصد خواهد نمود تا ببیند که آیا محدودیت ها تاثیری دارد یا نه. البته اثربخشی تصمیمات کانادا در راستای جلوگیری از شیوع کرونا در این تصمیم کانادا نقش خواهد داشت.

بنا به اعلام Health Canada به یمن اقدامات و تدابیر کانادا در راستای سلامت مردم، منحنی همه گیری کرونا در کانادا شیب پیدا نموده است. در اواسط ماه مارس استان ها و منطقه ها کانادا قرنطینه شدند اما طی چند هفته اخیر قدری از محدودیت های تردد در کانادا کاسته شده است.

در اول ماه ژوئن یعنی تقریبا هفته پیش 759 مورد ابتلا به کرونا در کانادا گزارش شد که از 29 ماه مارس به پایین ترین حد خود رسیده است. اگر این فرایند ادامه پیدا کند می توان امیدوار بود که کانادا به استقبال مسافران خارجی رود و مثلا، ورود افراد نظیر دارندگان تاییدیه اقامت دائم کانادا یا به اختصار COPR که این تاییدیه را پس از اعمال محدودیت های سفر در روز 18 مارس دریافت نموده اند را ممکن سازد.

علاوه بر این کانادا ورود بعضی مسافران را طی این مدت ممکن ساخته است. بنابراین اول جولای که فرا برسد خواهیم دید که آیا کانادا به استقبال از مسافران خارجی از سراسر دنیا خواهد رفت یا خیر. البته این مسافران برای تامین امنیت و سلامت کانادایی ها، باز هم باید بعد از ورود به کانادا خود را 14 روز قرنطینه نمایند.

برداشتن محدودیت ها از اول جولای از دو جنبه به نفع کاناداست: اداری و مالی.

از نقطه نظر اداری، کانادا می خواهد به محض بازگشت ایمنی و سلامت، از مسافران خارجی بیشتری استقبال کند تا از فشار بیش از حد بر سیستم مهاجرتی خود جلوگیری کند. هر چقدر محدودیت ها بیشتر اعمال گردد فشار بیشتر بر گرده اداره مهاجرت کانادا و سفارتخانه های این کشور در سراسر دنیا وارد خواهد آمد چرا که بر تعداد افرادی که در صف انتظار مانده اند افزوده می گردد.

از منظر مالی، ورود مسافران به کانادا از اول جولای به ترمیم اقتصاد کانادا یاری خواهد نمود. مثلا، دانشجویان خارجی به به تنهایی سالانه 22 میلیارد دلار به اقاصاد کانادا یاری می نمایند.

در سرانجام اینکه کانادا به خوبی می داند که امنیت و سلامت مردم کانادا از تبعات مالی و اداری این محدودیت ها مهم تر است. به هر حال باید منتظر ماند و دید دولت فدرال چه تصمیم خواهد گرفت.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1784

به "ویزای کانادا: اول جولای؛ کانادا محدودیت های سفر را بر خواهد داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: اول جولای؛ کانادا محدودیت های سفر را بر خواهد داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید