احتمال انتقال کرونا در روز بیشتر است یا شب؟

به گزارش ایپتن، یافته های جدید دانشمندان حاکی است که ویروس کرونا در برابر نور خورشید نابود می شود و کارشناسان بر این عقیده اند که همه گیری این ویروس تا تابستان دوام خواهد آورد.

احتمال انتقال کرونا در روز بیشتر است یا شب؟

به گزارش ایپتن به نقل از ایرنا، تارنمای خبری یاهو نیوز در گزارشی به قلم جانا وینتر (Jana Winter) و شارون وینبرگر (Sharon Weinberger) نوشت: بنابر یافته های تازه که در آزمایشگاه های دولتی و تحت شرایط کنترل شده به عمل آمده حاکی از آن است که ویروس کرونا در محیط های بسیار گرم و با رطوبت بالا قادر به ادامه حیات نبوده و نور خورشید به فوریت آن را نابود می کند، اما این نتایج هنوز مورد تایید کارشناسان قرار نگرفته است.

براساس این گزارش، نتایج تحقیقات جدید نشان می هد که احتمال انتقال این ویروس در سطوح در طی روز پائین تر از انتقال آن در شب هنگام است زیرا نور خورشید به فوریت آن را نابود می کند.

درحالی که نتایج این آزمایش می تواند خبر خوشایندی برای فعالیت های بیرون از خانه محسوب شود اما وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره نتایج این آزمایش با احتیاط برخورد کرده است.

بنابراین گزارش، وزارت امنیت داخلی آمریکا از هرگونه پاسخی به یافته این آزمایش خودداری کرده و ضمن ابراز تردید نسبت به نتایج این بررسی که داده های آن منتشر نشده، خواسته است تا افراد مراقب این گزارش باشند.

یاهو نیوز نوشت: این آزمایش توسط مرکز اقدام متقابل و تحلیل دفاع زیستی ملی موسوم به (NBACC) که پس از حملات یازده سپتامبر در آمریکا تشکیل شد، به عمل آمده و وزارت امنیت ملی را در جریان نتایج آزمایش هایی که در مورد مقابله با ویروس کرونا انجام داده، قرار داده است.

اکنون شمار مبتلایان به ویروس کورنا در جهان به بیش از 2 میلیون و 250 هزار نفر رسیده که از این تعداد 154 هزار و 262 نفر نیز جان باخته اند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا نیز در حال مرز 700 هزار مبتلاست که تا به امروز 32 هزار و 790 نفر از آن ها جان باخته اند؛ میزان مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا حدود یک سوم مبتلایان در جهان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 965

به "احتمال انتقال کرونا در روز بیشتر است یا شب؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال کرونا در روز بیشتر است یا شب؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید