احتمال افزایش 200 هزار تومانی حقوق کارگران در سال 99 افزایش حق مسکن کارگران؛ آیا حداقل دستمرد سالجاری افزایش پیدا می نماید؟

به گزارش ایپتن، عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد از احتمال افزایش 200 هزار تومانی حقوق کارگران در سالجاری اطلاع داد و گفت: این تصمیم نهایی نشده و تصمیم گیری نهایی باید در جلسه این شورا اتخاذ گردد.

احتمال افزایش 200 هزار تومانی حقوق کارگران در سال 99 افزایش حق مسکن کارگران؛ آیا حداقل دستمرد سالجاری افزایش پیدا می نماید؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

شکور پورحسین عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد در گفت وگو با تسنیم از افزایش میزان حق مسکن کارگران در سالجاری اطلاع داد و گفت: طبق توافقات انجام شده میان نمایندگان دولت، نمایندگان کارگری و نمایندگانی از کارفرمایان، مقرر شده که میزان حق مسکن کارگران در سالجاری دوباره افزایش یابد.

وی اضافه نمود: با توجه به انتقاداتی که به نحوه مشخص حقوق کارگران در شورای حقوق و دستمزد وجود دارد، بنا شده تا حقوق کارگران که اصلی ترین پایه چرخ فراوری در کشور هستند، دوباره مورد بازنگری قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

افزایش حق مسکن کارگران؛ آیا حداقل دستمرد سالجاری افزایش پیدا می نماید؟

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد اضافه نمود: این تصمیم برای بهبود وضع معیشتی کارگران گرفته شده که امیدواریم تا حدی بتواند شکاف موجود بین حقوق کارگران و تورم موجود را پُر کند.

پورحسین توضیح داد: میزان تورم و هزینه معیشتی کارگران امروز از دستمزد مشخص شده برای کارگران بیشتر است و کارگران را زیر خط فقر قرار داده که این موضوع در سال جهش فراوری باعث نگرانی این قشر زحمت کش شده است.

وی تأکید کرد: طبق توافقات ضمنی که تا به امروز بین اعضای شورای حقوق و دستمزد انجام شده، احتمال افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران در سالجاری وجود دارد، اما تصمیم گیری نهایی باید در جلسه این شورا اتخاذ گردد.

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد در خاتمه با اشاره به علت برگزار نشدن جلسه این شورا در چهارشنبه گذشته، اعلام نمود: قرار بود نشست این شورا در روز چهارشنبه گذشته برای بحث درباره افزایش حق مسکن کارگران تشکیل گردد، اما به دلیل تغییر وزیر صنعت، این جلسه به هفته آینده موکول شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 954

به "احتمال افزایش 200 هزار تومانی حقوق کارگران در سال 99 افزایش حق مسکن کارگران؛ آیا حداقل دستمرد سالجاری افزایش پیدا می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش 200 هزار تومانی حقوق کارگران در سال 99 افزایش حق مسکن کارگران؛ آیا حداقل دستمرد سالجاری افزایش پیدا می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید