اتمام مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه، اعلام نتایج اعتراض ها به زودی

به گزارش ایپتن، روز گذشته آخرین مهلت ثبت نام در سایت جاماندگان یارانه حمایتی بود. با توجه به انتها مهلت ثبت درخواست آنالیز مجدد شرایط بسته حمایتی امکان ثبت جدید وجود ندارد و به زودی اطلاع رسانی برای مشاهده نتایج آنالیز ها انجام خواهد شد.

اتمام مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه، اعلام نتایج اعتراض ها به زودی

از وبلاگ کسب و کار دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه مالی ایپتن، همزمان با افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین، دولت تصمیم گرفت مابازای مبلغ افزایش قیمت بنزین را به حساب سرپرستان خانوار های مشمول واریز کند. در راستای این تصمیم مبلغ حمایت معیشتی برای خانوار های یک نفره 55 هزار تومان، برای خانوار های دونفره 103 هزار تومان، خانوار های سه نفره 138 هزار تومان، خانوار های چهارنفره 172 هزار تومان و خانوار های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان در نظر گرفته شد.

اولین دوره این یاری معیشتی اوایل آذر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، اما تعداد زیادی از کارگران و اقشار حقوق بگیر و کم درآمد پیروز به دریافت این بسته حمایتی نشدند، و گلایه هایی داشتند. افزایش گلایه مندی های مردم نشان دهنده خطای این طرح دولت بود و همین مسئله باعث شد که ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی معیشتی دولت در وزارت کار ساز و کاری برای اعتراض نسبت به عدم واریز بسته حمایتی تعریف کند تا افرادی که این بسته را دریافت ننموده اند، بتوانند به دولت اعتراض خود را اعلام نمایند.

برای این منظورسرپرستان خانواری که بسته حمایت معیشتی دولت به حسابشان واریز نشده بود، می بایست برای ثبت درخواست رسیدگی به سایت Hemayat.mcls.gov.ir مراجعه می کردند.

طبق اعلام ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی تا دیروز 20 آذرماه آخرین مهلت ثبت نام در این سایت را داشتند و اعلام نموده بودند که این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی گردد.

امروز 21 آذر ماه همزمان با خاتمه مهلت اعتراض در سامانه Hemayat.mcls.gov.ir پیامی مبنی بر اینکه با توجه به خاتمه مهلت ثبت درخواست آنالیز شرایط بسته حمایتی امکان ثبت اطلاعات وجود ندارد. به زودی اطلاع رسانی برای مشاهده نتایج آنالیز ها انجام خواهد شد نمایان می گردد.

حجم بالای اعتراضات ثبت شده در این سامانه بیانگر این است که دولت در اجرای طرح باید دقت بیشتری به کار گیرد، تا کمترین خطا انجام گردد. در میان اعتراض نمایندگان افراد زیادی از جامعه کارگران، کم درآمدها، تحت پوشش های بهزیستی و معولان، کارگران ساختمانی، کارمندان کم درآمد بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 650

به "اتمام مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه، اعلام نتایج اعتراض ها به زودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام مهلت ثبت نام جاماندگان یارانه، اعلام نتایج اعتراض ها به زودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید