آمریکا: از فاصله دریافت بیشتر ایران از تعهدات هسته ای نگرانیم

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشستی خبری گفت: اگر ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای بازگردد، آمریکا آماده انجام اقدام مشابه است.

آمریکا: از فاصله دریافت بیشتر ایران از تعهدات هسته ای نگرانیم

ند پرایس اضافه کرد: ما از برجام به عنوان پایه ای برای یک توافق طولانی تر و قوی تر که سایر موضوعات همچون موشک های بالستیک ایران را هم در برگیرد استفاده خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اقدام ایران در متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی گفت: ما در عین حال از اقدام ایران در فاصله دریافت بیشتر از پایبندی به تعهدات هسته ای خود نگران هستیم.

پرایس همچنین با رد اینکه آمریکا در حال امتیاز دهی به ایران است، گفت: ما شفاف بوده ایم، ایران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از اقدامات آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران حمایت کرد و اضافه کرد: ما از کوشش های مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی کاملاً حمایت می کنیم و در عین حال مجدداً از ایران می خواهیم که به طور کامل به تعهدات خود در زمینه تأیید صحت برنامه هسته ای و منع گسترش تسلیحات هسته ای عمل کند.

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا با عهدشکنی درباره برجام، به صورت یکجانبه از این توافق خارج گشت و تحریم های بیشتری را علیه ایران اعمال کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1522

به "آمریکا: از فاصله دریافت بیشتر ایران از تعهدات هسته ای نگرانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: از فاصله دریافت بیشتر ایران از تعهدات هسته ای نگرانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید