آتش جنگ لفظی بین آمریکا و کره شمالی بار دیگر شعله ور شد

به گزارش ایپتن، خبرگزاری رسمی کره شمالی به شدت نسبت به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده است.

آتش جنگ لفظی بین آمریکا و کره شمالی بار دیگر شعله ور شد

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل ایپتن به نقل از رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت: اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به اظهارات خطرناک و نامتعارف و نامناسب خود ادامه دهد، کیم جونک اون رهبر کره شمالی دیدگاهش را نسبت به وی تغییر خواهد داد.

کیم یونگ چول مقام ارشد کره شمالی که نقش مهمی در برگزاری دومین نشست ناموفق رهبران آمریکا و کره شمالی داشته است، در اظهاراتی گفت: اگر ترامپ به بیان سخنان خطرناک و نامناسب ادامه دهد، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدگاهش را نسبت به او تغییر می دهد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین ترامپ را عجول و پیرمرد خطاب نموده است.

این مقام کره شمالی اضافه کرد: ایالات متحده ضرب الاجل معین شده برای واشنگتن با هدف نرمش موضع خود در مذاکرات خلع سلاح هسته ای را نادیده گرفته است. ما چیزی برای از دست دادن نداریم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در واکنش به آزمایش تسلیحاتی کره شمالی، گفت: اگر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دشمنی و خصومت را از سر بگیرد، همه چیز را از دست خواهد داد. کره شمالی باید خلع سلاح گردد.

وی در ادامه اضافه کرد: کیم جونگ اون بسیار باهوش است و تاکنون چیزهای زیادی را از دست داده است، و اگر راه خصومت و دشمنی را در پیش بگیرد، واقعا همه چیز را از دست خواهد داد. او یک توافقنامه مستحکم خلع سلاح را با من در سنگاپور امضا نموده است.

ترامپ اضافه کرد: رهبر کره شمالی نمی خواهد روابطش با رئیس جمهور ایالات متحده را از بین ببرد یا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر دخالت کند.

این آزمایش در شرایطی اجرا شده است که ضرب الاجل یک ساله کره شمالی برای مذاکره با آمریکا رو به انتها است و پیونگ یانگ هشدار داده است که در صورت به نتیجه نرسیدن این مذاکرات، راستا جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

تنش ها در آستانه انتها یافتن ضرب الاجل یک ساله کره شمالی به آمریکا به شدت افزایش یافته است. آمریکا خواهان خلع سلاح یکطرفه کره شمالی شده ولی پیونگ یانگ خواهان لغو کلیه تحریمهای آمریکا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 639

به "آتش جنگ لفظی بین آمریکا و کره شمالی بار دیگر شعله ور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش جنگ لفظی بین آمریکا و کره شمالی بار دیگر شعله ور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید